Будівельні послуги




  • Монтаж рентгенозахисних дверей

    Рентгенозахисні двері бувають відкатні та розстібні, і в залежності від цього відрізняється спосіб встановлення. Порівняно із звичайними металевими дверима, рентгенозахисні мають значну вагу і досягають до 300кг залежно від типу відкривання та свинцевого еквівалента захисту. Монтаж здійснюється тільки на готові, за своєю жорсткістю, отвори! Стіни повинні бути з повнотілої цегли, товщиною не менше ніж у половину цегли, з бетону або з інших міцних цементних блоків, товщиною не менше 120мм. Стіни меншої товщини, а також гіпсокартонні та пінобетонні перегородки посилюються за допомогою створення металевого каркасу з куточка, цей каркас кріплять до підлоги та стелі. Усі стіни обов'язково перевіряються монтажниками на міцність матеріалу, з якого вони виготовлені! Короб дверей встановлюється окремо від полотна, його виставляють за рівнем і прихоплюють до стіни, далі переконуючись, що полотно закривається правильно, кріплять короб вже грунтовно. Короб кріпиться до арматури, яку забивають у стіну, приварюючи арматуру до коробу дверей у п'яти місцях з боку петель та у трьох, чотирьох місцях з боку ручки. Необхідно завжди враховувати, що з боку петель через велике навантаження потрібно міцніше кріплення, яке можна отримати за допомогою додаткових джгутів арматури. Відстань між коробом і стіною захищають рентгенозахисною наличником, звичайним цементним штукатурним розчином або використовують штукатурний розчин баритового концентрату.

    Монтаж рентгенозахисних дверних блоків може виконуватися Замовником самостійно, а також проводитися силами Постачальника, ця послуга супроводжується видачею акта виконаних робіт, акта прихованих робіт.

  • Монтаж рентгенозахисних вікон

    Рентгенозахисні віконні блоки, в порівнянні з дверними блоками не мають значної ваги, і тому жорстких вимог до міцності стін немає! У будь-якому випадку всі стіни обов'язково перевіряються монтажниками на міцність матеріалу, з якого вони виготовлені!

    Раму виставляють за рівнем з двох сторін і кріплять її до стіни, забиваючи в неї арматуру, далі приварюють арматуру до рами. Після встановлення рами вставляють скло на ущільнювачі, придушуючи іншою частиною рами. Щілини між стіною і рамою захищають по периметру рентгенозахисною наличником, звичайним штукатурним розчином або використовують штукатурний розчин з баритового концентрату.

    Монтаж рентгенозахисних віконних блоків може здійснюватися Замовником самостійно, а також здійснюватися силами Постачальника, ця послуга супроводжується видачею акта виконаних робіт, акта прихованих робіт.

  • Монтаж рентгенозахисних віконниць

    Рентгенозахисні віконниці, порівняно із звичайними металевими віконницями, мають значну вагу і досягають до 350кг залежно від розміру, типу відкривання та свинцевого еквівалента захисту. Монтаж здійснюється тільки на готові, за своєю жорсткістю, отвори. Стіни повинні бути бажаними з повнотілої цегли, товщиною не менше ніж у половину цегли, з бетону або з інших міцних цементних блоків. Якщо підвіконня застосовують як основу для віконниць, він посилюється за допомогою створення металевого каркаса з куточка, цей каркас кріплять до підлоги та стелі. Усі стіни обов'язково перевіряються монтажниками на міцність матеріалу, з якого вони виготовлені! Короб виставляють за рівнем і кріплять до стіни, забиваючи в неї арматуру, далі приварюють арматуру до віконниці, вгору короби також кріплять до отвору. Необхідно враховувати, що з боку петель через велике навантаження потрібно посилене кріплення, яке можна отримати за допомогою додаткових джгутів арматури. Відстань між коробом і стіною захищають рентгенозахисною лиштвою, рентгенозахисною гіпсокартонною, звичайним цементним штукатурним розчином або використовують штукатурний розчин з баритового концентрату.

    Монтаж рентгенозахисних віконниць може здійснюватися Замовником самостійно, а також здійснюватися силами Постачальника, дана послуга супроводжується видачею акта виконаних робіт, акта прихованих робіт.

  • Монтаж рентгенозахисної штори

    Рентгенозахисні штори зроблені з просвинцованого тканинного матеріалу та призначені для захисту персоналу та пацієнтів. Штори екранують дверні та віконні отвори, робоче місце лікаря, місце очікування пацієнтів, а також випадкових перехожих за межами кабінету! Карниз із кільцями монтують на стіну, закріплюючи його дюбелями або анкерами до стіни. Штори вішають на карниз, після чого виріб готовий до експлуатації!

    Монтаж рентгенозахисних штор може здійснюватися Замовником самостійно, а також здійснюватися силами Постачальника, ця послуга супроводжується видачею акта виконаних робіт, акта прихованих робіт.

  • Монтаж рентгенозахисної ширми

    Рентгенозахисна ширма на коліщатках - мобільний виріб, виготовлений з металевого або просвинцованого тканинного матеріалу, і призначений для захисту персоналу та пацієнтів. Ширма екранує дверні та віконні отвори, робоче місце лікаря чи місце очікування пацієнтів. Продається готовою до використання, і не вимагають монтажу у будь-які отвори.

    Доставка ширми здійснюється силами Постачальника на об'єкт покупця!

  • Монтаж свинцевих листів

    Під час монтажу свинцевих листів може використовуватися особливий вид з'єднання окремих листів між собою - фальц. Фальц формується на кромці листа, де з'єднуються листи між собою шляхом загину кромок, також для економії матеріалу, можливий метод з'єднання листів - внахлест від 5-8мм лист на лист, цей метод використовують наші фахівці, він найпоширеніший серед усіх видів монтажу. Настил свинцевих листів здійснюється за суцільною решетуванням з профілю або на суцільну основу з дерев'яної дошки, бетону, цегли і т.д. Кріплення свинцевих листів до основи виконується за допомогою дюбелів і шурупів по бетону і т.д., капелюшок шурупа краще вибирати широкий, так як свинець важкий і м'який! Капелюшок захищатиметься свинцевими латками (нарізається смужка зі свинцю), одна сторона латки пробивається саморізом, а друга загинається, прикриваючи капелюшок саморіза.

    Важливо!

    Для уникнення хімічних реакцій кисню зі свинцем, у місцях зіткнення свинцю з повітрям, необхідно листи обробити звичайною фарбою або ґрунтом по металу в два шари! Сторону листів, притиснуту і прикріплену до бетонної основи, фарбувати не треба, якщо листи монтуються на каркас (з профілю або брусків), то фарбувати з двох сторін!

    Монтаж свинцевих листів може здійснюватися Замовником самостійно, а також здійснюватися силами Постачальника, ця послуга супроводжується видачею акта виконаних робіт, акта прихованих робіт.



  • Штукатурні роботи з баритом

    Рекомендації з виготовлення баритової штукатурки:

    При приготуванні баритової суміші застосовується концентрат бариту з часткою вмісту сульфат барію (BaSO4) не менше 90%.

    Рецептура: вагове співвідношення - 1кг на 6кг на 1,1-1,2л - це одна вагова частина цементу, бажано без шлаків марки М500, шість вагових частин концентрату бариту, одна вагова частина води, об'єм води можна збільшувати, це пов'язано з різною вологістю баритового концентрату. Об'ємне співвідношення: 1 до 3,5 – це відро цементу (можна цемент поєднувати з піском або іншим клеєм на цементній основі) на три з половиною відра бариту! Для пластичності розчину та міцності штукатурки потрібно додавати пластифікатор для цементних розчинів у рідкому вигляді, або рідке мило 1,0 л на 100 кг розчину. Баритовий концентрат поставляється в баулах по 1,0т або 1,5т, також є можливість постачання розфасованих поліетиленових мішків вагою по 40 кг. Щільність бариту в сухому вигляді - 2,3 г/см³, баритової штукатурки – 2,7 г/см³.

    Виконання робіт

    На початку кріпиться металева сітка до стіни або до підлоги дюбелями «грип» з широким капелюшком, комірка сітки залежить від товщини розчину, максимум розмір комірки 50х50, потім виставляють маяки з т-подібного профілю і кріплять їх на баритовий розчин, тим самим регулюючи товщину шару штукатурки, мінімальна товщина шару - 8мм. Після нанесення потрібного шару, маяки необхідно витягувати зі штукатурного розчину, щоб запобігти подальшому прояву іржі, робити це краще за свіжим розчином. Головне завдання - не утворювати порожнечі в штукатурному шарі! Після першої накидки, товщиною не більше 15мм, необхідно висихання розчину, також після кожного шару і перед нанесенням наступного шару, треба розшивати тріщини, якщо такі з'являються, і закладати їх більш рідкою баритової масою, приготовленою відповідно до рецептури. Після останньої накидки виймають маяки, розшивають місце маяків і ретельно заповнюють порожнечі баритової сумішшю! Слід виймати маяки, коли розчин ще свіжий, також необхідно по свіжій штукатурці ретельно заповнювати порожнечі, що утворюються після маяків.

    Баритова штукатурка наноситься шарами не більше 10 -15 мм кожен, перший шар наноситься по металевій штукатурній сітці з максимальним осередком 50х50 (залежно від товщини шару, що наноситься), тим більше ячей стіна дюбелями кроком 250-300 мм. При товщині шару 50мм-60мм, сітка кріпиться у два шари. Останній шар затирають штукатурною теркою і дають можливість шару постояти до появи мікротріщин, після чого штукатурять стартом і далі фінішною шпаклівкою, використовують малярську сітку для армування шпаклівки.

    Роботи виконуються з запобіжними заходами пов'язаними з частим вдиханням концентрату!

    Розрахункова потреба концентрату бариту
    Свинцевий еквівалент, мм з урахуванням максимальної напруги 150 кВ Товщина штукатурки, мм Кількість баритового концентрату, кг/1 кв.м.
    Pb = 1,0 мм. 18-22 мм. 0,45-0,55 тонны
    Pb = 2,0 мм. 36-38 мм. 0,90-1,00 тонны
    Pb = 3,0 мм. 52-65 мм. 1,30-1,65 тонны

    Рекомендуємо додавати 5% на втрату бариту при обробці вертикальних поверхонь!

    Також рекомендуємо додавати 2мм – 3мм товщини шару від заданої товщини в розрахунку захисту!

    Свинцевий еквівалент Еквівалентна товщина штукатурки при напрузі на рентгенівській трубці (кВ)
    75 кВ 100 кВ 125 кВ 150 кВ
    1,0 мм. Pb 18 мм. 18 мм. 20 мм. 22 мм.
    2,0 мм. Pb 37 мм. 38 мм. 38 мм. 38 мм.
    3,0 мм. Pb 59 мм. 65 мм. 65 мм. 65 мм.
    4,0 мм. Pb 80 мм. 90 мм. 90 мм. 90 мм.

    Штукатурні роботи баритом можуть виконуватися Замовником самостійно, а також виконуватись силами Постачальника, дана послуга супроводжується видачею акта виконаних робіт, акта прихованих робіт.

  • Монтаж рентгенозахисного гіпсокартону

    Плити рентгенозахисного картону монтуються та обробляються як звичайні плити з гіпсового картону, за винятком обробки швів, які закладаються спеціальною рентгенозахисною шпаклівкою Сейфборд. Для запобігання утворенню пилу рекомендується надрізати за допомогою ножа плиту і розламувати по краю. Краї обробити рубанком та зняти фаску. Стики плит кожного шару обшивки та біля стін повинні бути зміщені щодо стиків суміжних шарів, навіть на протилежних сторонах.

    Плиту 2500х625х12,5 кріплять шурупами до профілю, якщо захист у два і більше шари треба використовувати посилений профіль. Всі шви та стики по всій довжині та товщині обшивки всіх шарів плит, заповнити спеціальною шпаклівкою Сейфборд, не використовуючи при цьому стрічку для загортання швів! При необхідності поверхня шліфується.

    Монтаж рентгенозахисного картону може здійснюватися Замовником самостійно, а також здійснюватися силами Постачальника, ця послуга супроводжується видачею акта виконаних робіт, акта прихованих робіт.