Питання - Відповідь

Ми зібрали список найбільш популярних питань і постаралися дати відповіді, спираючись на досвід нашої команди.
  • Які санітарні правила та норми, гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів та проведення рентгенологічних процедур?

    Інформація про правила та норми щодо влаштування рентгенівських кабінетів з офіційного джерела

  • Яка документація потрібна на рентгенозахисні конструкції?

    На рентгенозахисні конструкції видається технічний паспорт із зазначеною у ньому індивідуальною технічною інформацією на виріб та загальний протокол вимірювань засобів захисту від рентгенівського випромінювання. Такий протокол мають право видавати державні підприємства науково-виробничі центри стандартизації, метрології та сертифікації, або комерційні підприємства, які пройшли атестацію з цього роду робіт і мають вимірювальну лабораторію.

  • Чи потрібна спеціальна ліцензія на монтаж рентгенозахисних конструкцій і роботи на захист стін від радіації?

    Роботи з монтажу рентгенозахисних конструкцій, захисту баритовим концентратом (штукатурні роботи), а також роботи із захисту іншими матеріалами не вимагають спеціальної ліцензії, достатньо дозвільної документації, що передбачає можливість виконувати будівельні, оздоблювальні роботи даного роду. Головним документом, що регулює ліцензування в Україні, є Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності», ст.7 – перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, пункт №9 – будівництво об'єктів IV та V категорій складності – з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про архітектурну діяльність"



    Існує порядок віднесення об'єктів будівництва до IV та V категорій складності.



    Все, що не входить до закону про ліцензування видів господарської діяльності, не підлягає обов'язковому ліцензуванню!



  • Що таке розрахунок захисту будівельних споруд від іонізуючого випромінювання?

    Розрахунок стаціонарного захисту будівельних споруд, від іонізованого випромінювання проводиться для визначення ступеня захисту будівельних споруд з подальшим зазначенням необхідного еквівалента захисту всіх стін, підлоги, стелі різними поглинаючими випромінювання матеріалами. Проводиться фахівцями, які мають сертифікат на роботи даного типу.

  • Що таке технічний паспорт на рентген-кабінет?

    Технічний паспорт фіксує безпечний стан кабінету, показує його технічну готовність до подальшої експлуатації. Цей документ необхідний для отримання санітарно-епідеміологічного висновку на діагностичний кабінет. До складу цього документа входять виміри з вентиляції, за дозами іонізованого випромінювання, щодо опору заземлення.


  • Що таке санітарний паспорт на рентген-кабінет?

    Якщо технічний паспорт фіксує безпечний стан кабінету і показує його технічну готовність до подальшої експлуатації, то санітарний паспорт дає офіційне право на використання рентгенівського діагностичного або терапевтичного кабінету. Цей документ є фінальною стадією організації кабінету із джерелом випромінювання!

  • Хто проводить виміри з вентиляції, доз іонізованого випромінювання, опору заземлення?

    Нижче перераховані виміри проводять державні або приватні підприємства, які мають фахівців і атестацію, на підставі якої дозволяється проводити такі виміри.

    - Вимірювання потужності доз іонізованого випромінювання рентгенівського обладнання в Києві – тільки державні підприємства, в Україні та областях - державні або приватні підприємства, установи;

    - Вимірювання швидкості руху повітря у вентиляційних каналах та визначення кратності повітрообміну в приміщенні - державні або приватні підприємства, установи;

    - Виконання робіт із вимірів опору заземлення - державні або приватні підприємства;

  • Інформація про будівельний проект лікувального закладу та проект із захисту стін від іонізованого випромінювання?

    При виконанні інститутом або організацією будівельного проекту спеціаліст - проектувальник повинен враховувати наявність приміщення з радіаційною зоною, якщо таке є, проектувальник залучає проектну організацію, що має ліцензію на розрахунок радіаційного захисту, або користується внутрішнім, штатним дипломованим спеціалістом, що у свою чергу дає їм право на створення проектів захисту від іонізованого випромінювання Роботи із захисту стін виконуються тільки на підставі проекту розрахунку радіаційного захисту приміщень, незалежно від того, коли він був виконаний на стадії створення будівельного проекту або після, спеціальною організацією!


  • Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів

    Цю інформацію можна отримати з офіційного джерела - Санітарні правила та норми «Гігієнічні вимоги до влаштування та експлуатації рентгенівських кабінетів та проведення рентгенологічних процедур» Стр.3 Додаток №4 до пункту 2.6 Правил:

  • Свинцеві еквіваленти захисту будівельних матеріалів

    Завантажити файл