Свинцеві листи
Призначення:
Свинець (Pb) – легкоплавкий метал сріблясто-білого кольору із синюватим відливом, один із важких стабільних елементів таблиці Менделєєва. З пластичних, легкоплавких металів – найдоступніший матеріал з відпрацьованою століттями технологією видобутку. Захист від іонізованого випромінювання на основі свинцю, є найпоширенішим захистом, це зручний та пластичний матеріал у роботі.
У медичній радіології свинець широко використовують для екранування рентгено-діагностичних кабінетів, також свинець є засобом захисту від звуку. Аркушами обшивають стіни по всьому периметру, утворюючи ізольоване приміщення від можливого проникнення іонізованих променів. Попадання в організм свинцевого пилу, як і більшість важких металів, викликає отруєння. Проте свинець потрібен медицині. З часів стародавніх греків залишилися в лікарській практиці свинцеві примочки та пластирі, але все ж таки головна функція свинцю в медицині пов'язана з діагностикою та рентгенотерапією. Також свинцеві листи використовуються в будівельній галузі, ним покриваються дахи громадських та історичних будівель, листовий свинець є традиційним матеріалом для кріплення пічних та камінних труб, кріплення дахів із черепиці, за його допомогою здійснюється захист стін або каменю.
Технічний опис:
Свинець листовий відрізняють за його хімічним складом - відсотком наявності свинцю в сплаві, має марок С0, С1С, С1, С2С, С2, С3 і С3С за ГОСТ 3778, продається в різних форматах в залежності від країни виробника.
Українське виробництво має стандартні формати листів, а також формати, зроблені на замовлення в різних розмірах, ціна таких листів вища, ніж ціна листів стандартних розмірів.
Європейські виробники (Чехія, Польща) виробляють рулони форматом 8000х1000мм, різати рулон можна лише по довжині . Товщина листів у європейського виробника кратна 0,5 мм (0,5 мм, 1,0 мм, 1,5 мм, і т.д.); Щільність (маса до обсягу) = 11,34 г/см3 при товщині 1,0 мм.
Інші умови: