Технічний паспорт



Видача технічного паспорта на рентгенівський кабінет - фіксує безпечний стан кабінету, який показує технічну готовність до подальшої його експлуатації. Цей документ необхідний подальшого отримання санітарно-епідеміологічного укладання (санітарний паспорт) цей кабінет.

Етапами створення технічного паспорта є проведення дозиметричного контролю з метою виявлення допустимих доз випромінювання, після чого видається протокол вимірювання. Також виконуються виміри щодо  обміну кратності повітря у вентиляційних каналах  і опір заземлення, опору ізоляції проводів та кабелів. Усі виміри супроводжуються видачею протоколів вимірювань, що входять до складу технічного паспорта, по суті 4 протоколи це і є технічний паспорт.

Необхідні виміри для отримання технічного паспорта:

  • Дозиметричний контроль приміщень з іонізованим випромінюванням

    Дозиметричний контроль приміщень з іонізованим випромінюванням, пов'язаний з вимірюванням та визначенням допустимості доз випромінювання, що впливає на опромінення робочого персоналу, категорії А, та на відвідувачів інших категорій класу ризику. Здійснюється дозиметричний контроль фахівцями, які мають атестацію на проведення робіт, такого роду. Такий контроль необхідний виявлення допустимості дози випромінювання в рентгенівських кабінетах з метою перевірки засобів захисту. Після проведення випробувань видається протокол виміру.

  • Вимірювання опору заземлення

    Виконання робіт із вимірювання опору заземлення в діагностичних кабінетах з іонізованим випромінюванням! Основним завданням захисного заземлення є усунення небезпеки ураження струмом у разі дотику до корпусу та інших не струмопровідних металевих частин електроустановки, що опинилася під напругою. Після проведення виміру видається протокол на цей вимір.

  • Вимірювання опору ізоляції проводів

    Виконання робіт з вимірювання опору ізоляції проводів та кабелів у діагностичних кабінетах з іонізованим випромінюванням! Основним завданням ізоляції проводів та кабелів є усунення небезпеки ураження струмом у разі дотику в момент, коли проходить по кабелях струм. Після проведення виміру видається протокол на цей вимір.

  • Визначення та розрахунок ефективності вентиляції

    Ефективність роботи вентиляційних шахт необхідна для правильного повітрообміну з метою виведення радіаційного повітря за межі кабінету. Вимірювання проводяться для визначення необхідної кратності зміни обсягу вхідного та вихідного повітря. При вимірі враховуються параметри повітряного потоку. Після проведення вимірів видається акт перевірки ефективності вентиляції.